یکشنبه 28 مهر 1398
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان؛

فرصت های مغفول مانده در بهره وری از ظرفیت های حوزه کشاورزی گیلان باید جبران شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/16 13:13 بازدید: 16

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : فرصت های مغفول مانده در بهره وری از ظرفیت های حوزه کشاورزی در گذشته باید با نگاه بهره برداری های کارشناسی شده و استفاده های چند منظوره از داشته های موجود جبران شود.

یونس رنجکش در شورای کشاورزی شهرستان رشت مرکز استان گیلان افزود : فرصت های سرمایه گذاری بسیاری در حوزه های مختلف کشاورزی در استان گیلان وجود دارد که با نگرش های جدید و بهره مندی از دانش و تکنولوژی و نگاه کار آفرینانه می تواند نقش مهمی در توسعه استان با افزایش در امدهای کشاورزی و اشتغال پایدار داشته باشد.

وی اظهار داشت : از زمین های شالیزاری تا باغات چای و سایر اراضی قابل کشت و بهره برداری های چند منظوره می توان تولید ارزش افزوده نمود که باید با اموز ش های ترویجی و مهارت اموز ی کشاورزان و روستاییان انان را در تولید فرصت های جدید کسب و کارهای همسو با شرایط موجود یاری رساند.

وی ادامه داد : گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خاص خود استان گردشگر پذیر است که علاوه بر تامین نیازهای مصرف داخلی می تواند جوابگوی نیاز های صادراتی و سایر نقاط کشور را نیز داشته باشد و جاذبه های موجود در طبیعت ان نقش اساسی در توسعه گردشگری و هم امیختگی با فضای کشاورزی استان دارد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان یکی از بخش های مغفول مانده در زمینه بهره وری از فرصت های سرمایه گذاری در استان را اب بندان ها عنوان کرد که می توان با ساماندهی روش های استفاده و احیای مجدد بسیاری از آنها در زمینه تولید محصولات شیلاتی و ابزیان ، گردشگری و تفریحات ورزشی ر کنار تامین اب  مورد نیاز کشاورزی بهره برداری های چند منظور با هدف  افزایش درامد ساکنان روستاها و توسعه محلی انجام داد .

وی اضافه کرد : برای این منظور استانداری گیلان برنامه ریزی هایی  را  در حال انجام است که با هماهنگی سایر دستگاههای اجرایی  در دست  اجرا است .

رنجکش یاد اور شد : د ر این زمینه با هدف بهره مندی از اخرین دیدگاههای علمی و اموز ش جامعه هدف اولین همایش علمی نقش اب بندان ها در توسعه اقتصادی گیلان در روز پنجشنبه با حضور شخصیت های استان و کشوری در استانداری گیلان برگزار می شود که می تواند در تحریک بخشی به فضای کسب و کارهای جدید در حوزه اب بندان ها بسیار موثر باشد.

وی خواستار برنامه ریزی های جامع تر توسط دستگاههای اجرایی مسوول و همچنین اموزش و پشتیبانی های لازم از بهره برداران حوزه کشاورزی در استان شد که در صورت حمایت های مورد نظر که از سیاست های دولت و استانداری نیز هست می توان به توسعه و اشتغال پایدار در روستاها نیز کمک کرد

دولت و ملت همدلی و همزبانی