یکشنبه 28 مهر 1398

کار گروههای فنی بررسی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ها فعال می شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/09 08:35 بازدید: 22

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از فعال شدن کارگروه های فنی بررسی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ها خبر داد.

دکتریونس رنجکش در ستاد سرمایه گذاری شهرستان صومعه سرا در جمع مدیران و فعالان اقتصادی این شهرستان افزود : در این کار گروهها فرصت های شناسایی شده برای سرمایه گذاری توسط اعضا بر اساس ضوابط و شرایط قانونی دستگاههای اجرایی در راستای نحوه سرمایه گذاری ها مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد .

وی ادامه داد : یکی از مشکلات مهم در زمینه سرمایه گذاری ها عدم اشنایی و اطلاع رسانی صحیح از ضوابط و قوانین است که گاهی موجب طولانی شدن پروسه صدور مجوزها و اجرای طرح ها می شود .

وی اظهار داشت : با توجه به ماموریت های اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری در شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و تسهیل در جذب سرمایه گذاری ها تلاش شده است تا با هماهنگی فرمانداری های استان فرصت های موجود در هر منطقه شناسایی شود.

به گفته وی ، تاکنون در بیش از ۳۰ بخش این فرصت ها در شهرستان ها شناسایی و مهمترین اقدام از این پس بررسی این فرصت ها در گروههای فنی شهرستان ها و سپس در سطح استان است تا بتوانیم شناسنامه فرصت های سرمایه گذاری را تدوین نماییم.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با اشاره به متنوع بودن فرصت های سرمایه گذاری در گیلان یاد اورشد: گیلان از قابلیت های بالایی در این زمینه برخورد ار است و دولت در سطح کلان و استانداری گیلان در سطح منطقه تمام تلاش خود را معطوف به هدف گذاری برای حضور بخش خصوص در ایجاد کسب و کارها کرده است.

به گفته وی ، در شهرستان صومعه سرا هم زمینه های بسیار خوبی شناسایی شده است که نیازمند برنامه ریزی برای تدوین این فرصت ها است و این شهرستان در زمینه های مختلف  صاحب ویژگی های خاص سرمایه گذاری است.

در ادامه این جلسه  سید جلال سید محمدی فرماندا ر صومعه سرا هم به تشریح اقدامات مربوطه در زمینه معرفی فرصت های سرمایه گذاری و رفع موانع سرمایه گذاری ها پرداخت .

دکتر مولایی پور مدیر کل اقتصاد و دارایی گیلان هم در این جلسه با ارایه برنامه های این  اداره کل در  جذب سرمایه گذاری ها بویژه  سرمایه گذاری های خارجی به تشریح اهداف و برنامه های حمایتی مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت

دولت و ملت همدلی و همزبانی