پنجشنبه 28 شهریور 1398

حضور در نمایشگاههای خارجی بهترین فرصت برای معرفی قابلیت های صادراتی گیلان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/20 12:39 بازدید: 18

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : حضور در نمایشگاههای خارجی بهترین فرصت برای معرفی قابلیت های صادراتی گیلان در زمینه های مختلف است.

یونس رنجکش در جلسه هماهنگی بررسی حضوراستان گیلان در نمایشگاه بین المللی باکو افزود : شناخت از بازار های مختلف و ارزیابی فرصت های جدید صادراتی و معرفی ظرفیت های استان از جمله تاثیراتی است که حضور هدفمند در نمایشگاههای خارجی می تواند نصیب گیلان کند.

وی ادامه داد : در شرایط اقتصادی امروز و تحریم هایی را که کشور با ان روبرو است بهترین شرایط ، داد و ستد با همسایگان و برقراری ارتباطات تجاری و اقتصادی متناسب با نیازهای طرفین می باشد.

وی اضافه کر د : یکی از راههای شناخت نیازها در بازار کشورهای همسایه و برقرار ارتباط با جامعه هدف و معرفی توانمندی ها ی صادراتی کالا و خدمات داخلی شرکت در نمایشگاهای خارجی و بازار یابی های مناسب در این زمینه است.

به گفته وی ، استان گیلان در زمینه های مختلف تولیدات صنعتی ، صنایع غذایی و  فناوری ها از ظرفیت و توانمندی های بسیاری برخوردار است که می تواند سهم بسزایی در این زمینه در بازار کشورهای همسایه بویژه حاشیه دریای کاسپین داشته باشد.

وی گفت : دستگاههای اجرایی مسوول می بایست با شناسایی واحدهای توانمند و معرفی شرایط بازار های هدف زمینه های حضور و پیوند فعالان اقتصادی را در کشورهای همسایه فراهم نمایند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان یاد ارشد : در صورت فراهم کردن زمینه های حضور تجار و تولیدکنندگان گیلانی و در نظر گرفتن مشوق های لازم انان می توانند نقش مهمی در توسعه ارتباطات اقتصادی کشور داشته باشند.

وی از مجری برگزاری نمایشگاه و دستگاهای اجرایی استان خواست تا با ارایه راهکارهای مناسب زمینه های حضور تجار و فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان را دراین نمایشگاه که ذر ابان ماه امسال در شهر باکو و با شرکت چند کشور حوزه دریای کاسپین برگزار می شود را با اطلاع رسانی مناسب  فراهم کنند

دولت و ملت همدلی و همزبانی