پنجشنبه 28 شهریور 1398
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت؛

تبیین ظرفیت های گیلان در زراعت چوب باید بیشتر پیگیری شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/06 14:01 ویرایش : ‎1398/06/06 14:03 بازدید: 33

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : تبیین ظرفیت ها ی  استان  گیلان در زمینه زراعت چوب باید بیشتر پیگیری و مورد توجه قرار گیرد .

یونس رنجکش در جلسه هماهنگی بررسی شرایط اراضی استان در زراعت چوب اظهار داشت : شناخت و معرفی این ظرفیت ها در استان می تواند موجب ایجاد فرصت های جدید در سرمایه‌گذاری شود.

وی اظهار کرد : عرصه های بلا استفاده بسیاری هم اکنون در اختیار اشخاص و حتی برخی سازمانها است که می توان با تطبیق شرایط و چگونگی زراعت چوب تنها را به سمت تولید هدایت کرد.

وی اضافه کر : با توجه به استقبال سرمایه گذاران از ایجاد شرکت و کارخانجات صنایع تبدیلی در گیلان به دلیل مرهون به صرفه بودن و دسترسی بهتر  به بازارهای هدف یکی از نیازهای جدی استان روی اوری به برنامه های توسعه و زراعت چوب مورد نیاز است تا از منابع ملی و جنگل های استان حفاظت شود .

وی افزود: براساس امارهایاعلام شده نیاز استان در مصرف چوب برای صنایع تبدیلی و کارخانجات موجود بیش از دو میلیون متر مکعب است که مهمترین راهکار در این زمینه زراعت چوب می باشد که در دستور کار سازمان جنگل ها و مراتع نیز قرار دارد.

وی تاکید کرد : در صورت برنامه ریزی مناسب و کارشناسی شده و همچنین ظرفیت هایی که در گیلان وجود دارد می توان براساس استاندارد های تعیین شده نیاز موجود بازار هدف را تامین کرد.

وی اموزش جوامع هدف محلی و همچنین ترویج شیوه های نوین زراعت در اراضی و شفاف سازی در واگذاری اراضی ملی با در نظر گرفتن شرایط و مقررات موجود و نظارت بر کنترل  تولید و مصرف را از اولویت های اینگونه برنامه ریزی ها در سطح استان عنوان کرد.

وی گفت : باید تلاش کنیم با شناسایی اراضی مستعد در این زمینه و برنامه ریزی دقیق از فرصت های جدید سرمایه گذاری که براساس بازارهای جدید کسب و کارها در استان فراهم می شود استفاده بهتر داشته باشیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی