دوشنبه 25 آذر 1398
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت

غفلت در معرفی فرصت ها و راهنمایی های صحیح مشکل اصلی سرمایه گذاری است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/22 10:02 بازدید: 66

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : غفلت در معرفی فرصت ها و عدم راهنمایی های صحیح متقاضیان مهمترین مشکل و چالش اصلی در سرمایه گذاری است.

یونس رنجکش در دومین جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری در جمع معاونین فرمانداری ها و دستگاههای اجرایی استان گیلان افزود : اولین گام در اجرایی شدن سرمایه گذاری شناخت و معرفی دقیق از فرصت ها و راهنمایی صحیح متقاضیان براساس ضوابط و قوانین و ویژگی های موجود است

وی اظهارداشت : افراد بسیازی متقاضی سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در استان هستند که گاهی به دلیل عدم وجود بسته های سرمایه گذاری و همچنین بی اطلاعی از قوانین و ضوابط ایجاد کسب و کارها سال ها سرگردان دریافت مجوزهای لازم هستند.

وی ادامه داد: تدوین شناسنامه فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ها و تطبیق چگونگی سرمایه گذاری ها با قوانین و ضوابط مرتبط با دستگاههای متولی نقش مهمی در ایجاد انگیزه بهتر و تشویق متقاضیان و همچنین شفافیت در عملکردها دارد.

به گفته این مقام مسوول ، انچه امروز در سرمایه گذاری ها از سوی متولیان امور در نظر گرفته نمی شود عنصر زمان است که هر ساعت ان برای سرمایه گذاری ارزش بسیاری دارد و  توجه جدی به این مولفه موجب جلوگیری از استهلاک دارایی ها و منابع  و تاثیر ان در بازار کسب و کار می شود.

وی مهمترین برنامه اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان را تدوین بسته های سرمایه گذاری در سطح شهرستان ها و معرفی آنها به متقاضیان و پیگیری تبدیل آنها به کسب و کار عنوان کرد.

وی گفت : باید تلاش کنیم در سطوح مختلف با تسهیل در روابط ایجاد فرصت های شغلی زمینه های توسعه کسب و کارها و اشتغالزایی را فراهم و با راهنمایی صحیح  متقاضیان موجب تشویق فعالیت های  کارآفرینی شویم.

وی در این جلسه بر ضرورت اعلام اطلاعات اولیه فرصت های موجود در شهرستان ها براساس فرمت های ارسالی به فرمانداری ها و دستگاههای اجرایی تاکید و خواستار تسریع در تکمیل آنها در زمان تعیینی شد

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی